Notowania indeksu dolara spadły do poziomu 91,00

Notowania indeksu dolara amerykańskiego (USDX) spadły poniżej psychologicznego poziomu wsparcia 91,00, ale przez otwarcie europejskiej sesji handlowej kupującym udało się powrócić do obszaru 91,00-91,20. Pozwolę sobie przypomnieć, że była to publikacja nieoczekiwanie słabszych, w porównaniu z prognozą, danych o zmianie liczby miejsc pracy utworzonych w sektorze pozarolniczym Stanów Zjednoczonych wywarła presję na USD. Jednak brak wyraźnych postępów w uzgodnieniu następnego pakietu pomocy finansowej obiecanego przez Joe Bidena, a także wysoki wskaźnik szczepień w Stanach Zjednoczonych, nadal wspiera USDX. Uparty scenariusz jest nadal priorytetem.

EUR/USD

Korektalny wzrost tej pary walutowej był dość silny i pod wieloma względami grał w ręce sprzedających. Należy pamiętać, że notowania pary nie były w stanie utrzymać się w obszarze oporu technicznego w okresie 1,2045-1,2050. W rezultacie scenariusz zwyżkowy jest nadal alternatywny, aż do momentu powrotu i późniejszego utrwalenia notowań nad zaznaczonym obszarem.

Jednocześnie lokalny cel dla sprzedających 1,1900 jest nadal aktualny. Zwrócę uwagę na zbliżającą się debatę EBC na temat sprawozdania rocznego. Ale ponieważ odbędą się one po zamknięciu europejskiej sesji handlowej, reakcja rynku może być umiarkowana.

GBP/USD

Wśród ogólnego luzowania USD, notowania pary zdołały ponownie powrócić powyżej 1,3700. Jednak aktywność kupujących powyżej wyraźnego poziomu pozostaje bardzo słaba. W rezultacie scenariusz zwyżkowy nadal nie jest priorytetem, a powrót notowań do oznaczonego poziomu może wywołać falę sprzedaży. Scenariusz spadku notowań pary uwzględnia spadek notowań pary do 1,3635 i dalej do 1,3525 – dolnej granicy kanału w górę. Scenariusz ten zostanie wdrożony z zastrzeżeniem znacznego wzmocnienia USD.

USD/JPY

Pomimo osłabienia USD, aktywność sprzedających tej pary walutowej pozostała bardzo niska, co wskazuje na gotowość kupujących do dalszego wzrostu o 106,05 i dalej do 106,45 i 107,00. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na fakt, że poziom wsparcia technicznego 105.20 utrzymuje notowania pary z rozwijania głębszej fali spadku. W rezultacie uparty scenariusz pozostaje priorytetem, dopóki para powróci do tego poziomu.

Zostaw odpowiedź