Yuan: alternatywna waluta do akumulacji

Od początku roku chiński juan znacznie wzrósł w cenie. To sprawiło, że był dobrą alternatywą dla inwestowania. Wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w chińską walutę i jak jest to obiecujące.

stabilny wzrost

11 kwietnia, para walut chińskiego rubla juana-rosyjskiego w trybie Tom ustanowiła nowy rekord rubli obrotu handlowego-25,2 miliarda. Jest to najwyższa wartość od 2013 r., Kiedy Steam stał się dostępny na rynku walut Moskiewskiej Giełdy. Jednocześnie obrót już rośnie 6 sesji z rzędu. W trybie TOD obserwuje się Podobna sytuacja – rewolucja obrotu została zaktualizowana trzy razy, 8 kwietnia wyniosła 4,4 miliarda rubli.

warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze, koszt juana zależy bezpośrednio od obrotu towarowego z innymi krajami. Po drugie, chińska waluta w ostatnich tygodniach stała się dobrą alternatywą dla inwestowania.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku światowym, można założyć, że stosunki gospodarcze między Rosją a Chinami będą silniejsze, co pozytywnie wpłynie na wielkość importu i eksportu. Frędzno z odniesieniem Główne przesłanie celne PRC informuje, że w ciągu trzech miesięcy 2022 r. Rotacja z Federacją Rosyjską wzrosła o 28,7%, osiągając 38,17 miliarda.

Po co przechowywać złotą zasadę inwestora w Juanie: nie przechowywać jaj w jednym koszyku . Nie umieszczaj kapitału w tej samej walucie, szczególnie w obecnej rzeczywistości, gdy sytuacja rynkowa zmienia szybkość błyskawicy: dolar i euro są zbyt zmienne nawet w krótkich odstępach czasu.

chiński juan w tym przypadku może być dobrym narzędziem dywersyfikacji oszczędności, A także dobre rozwiązanie do zrekompensowania zmienności depozytów w innych walutach.

Wady:

Chińska gospodarka jest wysoce zależna od importu i eksportu surowców. Ponadto kurs Yuan podlega długiemu zmniejszeniu innych walut, w tym ze względu na środki podejmowane przez władze ChRL w celu zwiększenia konkurencyjności swoich korporacji na rynku światowym. Długa konfrontacja Chin i USA stwarza geopolityczne ryzyko dla juana.

Valules of the Yuan:

Najprawdopodobniej płynność Chińska waluta będzie nadal rosła. Na rynku światowym Chiny są jednym z największych dostawców różnych produktów. Ogromny obrót zapewnia niezawodność waluty krajowej. Obecna sytuacja geopolityczna sugeruje, że w najbliższej przyszłości stosunki handlowe między Rosją a Chinami wzmocnią się duża liczba transakcji w Yuan. Przyciągnie to dużych eksporterów i importerów do waluty.

Zostaw odpowiedź