Rynki negatywnie patrzą na pesymizm inwestorów

Amerykańskie indeksy ponownie spadły dzień wcześniej w związku z nieuprzejmymi rozmowami na temat środków wspierających gospodarkę. Wcześniej Kongres przeznaczył ponad 3 biliony dolarów na utrzymanie PKB kraju, w tym pożyczki i bezpośrednie wsparcie dla podatników, ale dodatkowe wsparcie nie zostało jeszcze ustalone.

giełd azjatyckich we wtorek idą w dół w następstwie rynku amerykańskiego. Inwestorzy w regionie zwrócili również uwagę na wiadomości z Chin, gdzie Ludowy Bank Chin po raz kolejny pozostawił główną stopę kredytu dla kredytobiorców pierwszej klasy na niezmienionym poziomie 3,85%. Rynki europejskie również negatywnie patrzą na ryzyko dalszego koronawirusa i brexitu, a także na umocnienie euro i funta szterlinga względem dolara. W kontekście statystyk dotyczących nowych przypadków zakażeń, zaostrzenie środków kwarantanny jest kontynuowane w wielu krajach europejskich, w tym w Austrii, Belgii, Szwajcarii i Włoszech. Ponadto brytyjski rząd doradzał wcześniej przedsiębiorstwom tego kraju, aby szybko przygotowały się na fakt, że Wielka Brytania nie będzie miała umowy o wolnym handlu z Unią Europejską w dniu 1 stycznia 2021 roku.

Droższe euro i funt szterling wobec dolara również nieco rozczarowały uczestników rynku, ponieważ silniejsza waluta krajowa zmniejsza się względnych dochodów przedsiębiorstw eksportujących.

Zostaw odpowiedź