Olej przestał spadać

w oleju dzień wcześniej, kilka czynników działało jednocześnie. Po pierwsze, rynek zmienił się na nowe kontrakty, a po drugie, nastroje poprawowe były silniejsze niż kierowcy “byka”. Rynek martwił się przyszłej gospodarki światowej: co, jeśli recesja naprawdę tu jest, a zapotrzebowanie na przewoźników energii spadnie płynnie. Na tym tle cytaty przeszły do ​​minimum w czerwcu.

Wyniki spotkania OPEC+ były całkowicie neutralne. Kraje produkcyjne zgodziły się na zwiększenie produkcji w sierpniu przez wcześniej głos 648 tysięcy baryłek dziennie. Nie otrzymano żadnych komentarzy na temat przyszłych kroków. Nowe spotkanie zaplanowano na 3 sierpnia.

Zatem OPEC+ prawie całkowicie powrócił na rynek 10 milionów b/dzień zajęty wiosną 2020 r. Kartel nie może zwiększyć ofiary, kraje nie mają bezpłatnych zdolności. Więc gdzieś tutaj jest “sufit” wpływu OPEC+ na ceny. Ponieważ intryga jest nieobecna, inwestorzy powrócili do reakcji na wiadomości i wydarzenia. Globalne odejście od ryzyka i obniżyło ceny. Technicznie Brent może rozwinąć odbicie do 110 USD, skąd będzie próbował wrócić do 116,50 USD.

Zostaw odpowiedź