Indeks dolara pokonał wsparcie na poziomie 91,70

Indeks dolara amerykańskiego pokonał wsparcie na poziomie 91,70, więc uważam dalszy spadek notowań USDX za główny scenariusz. Lokalnym celem dla sprzedawców jest znak 91,00 – techniczny i jednocześnie psychologiczny poziom wsparcia. Scenariusz spadkowy pozostaje priorytetem do czasu powrotu notowań powyżej 91,70 i późniejszego utrwalenia notowań powyżej zaznaczonego poziomu.

W tym samym czasie tylko ustalanie notowań w obszarze oporu technicznego 92,00-92,15 wskazuje na gotowość byków do wznowienia wzrostu do następnego poziomu oporu 92,65.

EUR/USD

Wraz z otwarciem handlu podczas sesji azjatyckiej, popyt na parę znacznie wzrósł, przyczyniając się w ten sposób do przesunięcia notowań pary do poziomu docelowego na poziomie 1,2000. Najbliższym wsparciem jest 1,1930, którego przełom znacznie zwiększy ryzyko dalszego spadku kierunku w kierunku podstawy 18.

Biorąc pod uwagę niskie nasycenie środowisk informacyjnych z Europy i Stanów Zjednoczonych, dziś aktywność handlowa może pozostać umiarkowana. Jednocześnie pojawienie się informacji na temat skutecznej walki z COVID w Europie i Stanach Zjednoczonych przyczyni się do dalszego rozwoju tej pary, a w rezultacie do realizacji scenariusza zwyżkowego.

GBP/USD

Po fałszywym poziomie wsparcia technicznego breakout na poziomie 1,3300, aktywność kupującego znacznie wzrosła. Ale ponieważ w momencie pisania para była trzymana w środku paska bocznego 1,3300-1,3400, aktywne zakupy na rynku nie są już odpowiednie. Jednocześnie kolejny powrót pary do poziomu wsparcia na poziomie 1,3300 znacznie zwiększy ryzyko wystąpienia silniejszej fali spadku. W tym przypadku najbliższym wsparciem będzie znak 1,3160, którego przełom otworzy drogę do 1,3100. Dziś Wielka Brytania nie opublikuje ważnych raportów makroekonomicznych, więc zmienność tej pary walutowej może pozostać umiarkowana.

USD/JPY

Umiarkowane osłabienie USD wywarło dodatkową presję na parę, ale aktywność sprzedających poniżej psychologicznego poziomu 104,00 pozostaje bardzo słaba. Ponadto aktywna sprzedaż powyżej poziomu wsparcia technicznego 103,70 nie jest odpowiednia. Dlatego nadal nie widzę wysokiej jakości sygnałów handlowych dla tej pary walutowej.

Zostaw odpowiedź