Giełda może zapaść o 50%

101.000 amerykańskiego rynku akcji jest w bardzo trudnej sytuacji i może wkrótce upaść o 50%, ostrzega ekspert, który dotarł do osuwiska marca. W przypadku nowej krachu na rynku wymagana jest tylko zmiana nastrojów, według Jamesa McDonalda, szefa Hercules Investments Investments. Przytacza trzy powody, które mogą być katalizatorami nowego załamania na giełdzie, pisze ProFinance.

“Nowy typ wirusa może zmienić nastroje inwestorów i wywołać agresywną sprzedaż, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że giełda znajduje się w obszarze historycznych maksimów”, zauważa ekspert.

Akcje spółek technologicznych, które mają dużą wagę w indeksach giełdowych, są teraz droższe niż ich odpowiedniki w przededniu krachu na rynku w 1929, 1987, 2001 i 2008 roku. Ponadto nowy pakiet stymulacyjny o wartości 900 miliardów dolarów nie jest wystarczająco duży, aby zrównoważyć straty gospodarcze wynikające z pandemii.

Wall Street Banks spodziewa się dalszego wzrostu S’P 500 w 2021 r., ale Bank of America (BofA) doradza sprzedaż akcji w pierwszym kwartale 2021 r.

Gotówka w portfelach inwestorów wzrosła do 4% po raz pierwszy od maja 2013 r., zgodnie z wynikami comiesięcznego badania inwestorów przeprowadzonego przez BofA. Zwyżkowe nastroje respondentów na giełdzie i aktywach towarowych osiągnęły rekordowy poziom od lutego 2011 r., a zakup bitcoina stała się jedną z najpopularniejszych strategii na Wall Street. Wszystko to, ale najbardziej niski zapas gotówki wśród inwestorów, stanowił sygnał do sprzedaży akcji, według banku.

Zostaw odpowiedź