EURUSD: Uwaga na konferencję prasową Lagarde

W środę, 10 marca, handel na euro zakończył się wzrostem. Euro wzrosło o 0,24%, do 1,1929. Dolar amerykański spadł po publikacji raportu o inflacji w USA. Dane te zbiegły się z oczekiwaniami niektórych ekspertów, co złagodziło obawy o zwiększone ryzyko inflacji. Rentowność 10-letnich obligacji amerykańskich spadła o 0,56%, do 1,519% w skali roku. 

Zaplanowane statystyki (GMT):

O 15:45 w strefie euro zostanie opublikowana decyzja EBC w sprawie stopy procentowej, a o 16:30 odbędzie się konferencja prasowa EBC.O godzinie 16:30 .m. STANY Zjednoczone ogłoszą zmianę liczby początkowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.Na 6 p.m., USA zgłoszą zmianę wskaźnika pustostanów i obrotów pracy w styczniu.

Obecna sytuacja

W handlu w Azji główne waluty wykazują mieszaną dynamikę w stosunku do dolara amerykańskiego. “Australijski” i “Nowozelandczyk” na plusie, franku i jena na czerwono. Obecna sytuacja wskazuje na utrzymujący się apetyt na ryzyko, ale ich wzmocnienie hamuje wzrost rentowności obligacji 10-letnich (US10Y). Powróciła do 1,53%. Po wczorajszych statystykach inflacji oczekuje się, że US10Y spadnie do 1,48%.

Euro kurs wzrósł do 1,1935. W momencie pisania tego tekstu euro jest warte 1,1922. Głównym tematem spotkania uczestników rynku jest posiedzenie EBC i konferencja prasowa Christine Lagarde. Ona musi być skomentowana w ostatniej sprzedaży. na rynku obligacji oraz czy EBC zmieni parametry swojego OIPE, aby obniżyć rentowność. Izba Reprezentantów USA zagłosowała za przyjęciem pakietu koronnego wirusa o wartości 1,9 biliona dolarów. Prezydent Joe Biden jest gotowy do podpisania ustawy już w piątek. Jeśli euro nie spadnie znacznie po wystąpieniu Christine Lagarde, powinniśmy spodziewać się kontynuacji wzrostu do 1,1975. Wsparcie jest na 1,1900.

Zostaw odpowiedź