Dolar krótkoterminowy róża na rekordowej inflacji

$ wzrósł gwałtownie, a aktywa akcji i kryptokurburni spadły po wydaniu danych inflacyjnych w Stanach Zjednoczonych, które zaktualizowały rekordy za 40 lat. Wydajność referencyjnego 10-letnich Trezeris wzrosła do Nowej Maxima w 2,5 roku wyższa niż 1,99%. Dane wydane zwiększy stawki w marcu od razu do 50 elementów podstawowych.

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wzrósł o 0,6% m / m w styczniu, przekraczającym prognozy (+ 0,4%). W ujęciu rocznym wskaźnik wzrósł o 7,5%, również przekraczający wzrost wzrostu o 7,3%. Indeks podstawowy konsumenta Prądy bez uwzględnienia nośników żywności i energii w styczniu wzrosły o 0,6% w stosunku do prognozy + 0,4%. W rocznych warunkach podstawowa inflacja wzrosła o 6%, przekraczając prognozy (+ 5,9%).

Wprowadzono największy wkład w wzrost cen w styczniu, wzrost produktów spożywczych, energii elektrycznej i mieszkalnictwa Prezydium Statystyki Stanów Zjednoczonych. Wzrost indeksu bazowego CPI wpłynęło na wzrost cen mieszkaniowych i używanych samochodów osobowych i ciężarówek. Jednak wzrost ma szeroką fundament i prawie wszystkie elementy indeksu Pokaż wzrost w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

“wzrost inflacji powyżej oczekiwań i nowe oznaki zakorzeniania trendu inflacji są w stanie wzmocnić zakup dolara, ponieważ rynki zostaną wprowadzone na wyższą stawkę podnoszenia stawek na raz o 50 punktów w marcu. I obiecuje stać się Zła wiadomość dla rynków akcji, polecenie “Notatki FXPRO analitycy.

Aktualizacja: Po początkowym kutasie dolar zwrócił się wraz z rozwojem indeksów zapasowych po otwarciu obrotu na giełdzie w Stanach Zjednoczonych.

.

Zostaw odpowiedź