Cena za baryłkę Brent wzrósł do 95,2 $

Cena za ropa naftowa (Maj, marka Futures Brent) we wtorek 22 lutego do 15,15 GMT + 3 wzrosła o 2,4% do 95,2 dolarów na baryłkę Brent marki. Cytaty olejowe ponownie zaktualizowały maksimum od września, rosnącego dnia przed, 97,4 dolarów. Ryzyko równowagi w dostawie węglowodorów, głównie w Europie, mają nacisk na cytaty naftowe.

Tymczasem rozdział Saudyjska Aramco Amin Ben Hassan An-Nasser stwierdził, że popyt na surowce węglowodorowe na świecie rośnie. Katar rozszerza produkcję skroplonego gazu ziemnego (LNG) do Do 2027 r. Wytwarzanie 126 milionów ton LNG rocznie, ale wzrost dostaw dla Europy w przyszłości zależy od prośby krajów UE, państwowy minister energii Kataru Saad Al-Kaabi. Jednocześnie Katar nie ma takiej objętości LNG, aby wypełnić możliwy deficyt gazu na rynku europejskim w warunkach kryzysu geopolitycznego.

Gaz (FSEG) Państwowy Forum Kraju Eksportowania są uważane za krytyczne inwestycje w rozwój infrastruktury gazowej, aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne, Dohhian Deklaracje na wynikach szóstego szczytu FSEG w Katarze. W ramach państw FSEG – 11 status obserwatorów – w siedmiu krajach. Kraje te kontrolują 70% udowodnionych światowych rezerw gazu, zapewniają 44% swojej globalnej produkcji, ponad 51% światowego handlu gazem skroplonym i 52% dostaw gazowych przez rurociągów.

Odsetek wytwarzania wiatru w produkcji energii elektrycznej w Europie było średnio o 25,2% w zeszłym tygodniu. Jest to 8 punktów procentowych więcej niż poprzedni, gdy wskaźnik osiągnął średnio 17,2%, wynika z wiatru Europy. W poniedziałek wskaźnik był na poziomie 29,2%. Jednocześnie zakończenie europejskich magazynów gazowych jest teraz na minimalnym poziomie. Rano 20 lutego było to 31,06%, co stanowi 12 punktów procentowych poniżej średniej dla tej daty w ciągu ostatnich 5 lat. Zwykle wybór gazu z magazynów trwa do końca marca.

Shell oczekuje szybkiego normalizacji sytuacji na rynku gazu. W tym samym czasie, Stany Zjednoczone w tym roku może być największym eksporterem LNG na świecie, mówi Shell. W ubiegłym roku Stany Zjednoczone prowadziły w zwiększaniu dostaw LNG, pokazujący roczny wzrost w ciągu 24 milionów ton. Firma analityczna Kpler doceniła, że ​​w ostatnim roku Australia stała się największym eksporterem skroplonego gazu ziemnego, Katar przesunęła się na drugie miejsce, a Stany Zjednoczone pozostały trzecie. Kpler docenił australijskie dostawy z 80,23 mln ton LNG w 2021 r. Przeciwko 77,63 mln w 2020 r. Kataris Eksport – 77,83 mln ton przeciwko 77,88 mln. USA w trzecim roku z rzędu Rangi trzeci: eksport wzrósł o prawie 50% – do 74,43 mln ton od 47,35 mln w 2020 roku rok.

.

Zostaw odpowiedź