Zmienność rynku w czasie wojny technologicznej USA-Chiny

Wojna technologiczna między Stanami Zjednoczonymi a Chinami 101 000 ponownie wchodzi w aktywną fazę. Najlepsze chińskie firmy technologiczne planują uruchomienie krajowego funduszu substytucyjnego w tym kraju do końca 2020 roku. Takie środki są odpowiedzią na amerykańskie sankcje. Celem funduszu będzie wsparcie chińskich producentów, którzy odczuli negatywny wpływ Ze strony Trumpa i jego administracji. 

Ostatnie środki ze strony USA wymagały od dostawców uzyskania licencji na sprzedaż za granicą. Nawet największy chiński producent chipów, SMIC, musiał uzyskać dane licencyjne. Jest to duży cios dla chińskiej elektroniki i dostaw, a teraz kraj będzie bardziej zależny od innych krajów podczas wojny handlowej. Amerykańscy urzędnicy obawiają się, że sprzęt, który został sprzedany Chinom, może być wykorzystywany do celów wojskowych przeciwko Stanom Zjednoczonym, co osłabia zdolność Chin do bycia autonomicznym krajem w dziedzinie technologii. Takie środki mogłyby powstrzymywać chińskie przedsiębiorstwa w ich rozwoju.

Przez następne trzy miesiące strony będą nadal wymieniać ciosy. Oczywiście ta konfrontacja wpłynie na zmienność rynków. Przede wszystkim wpłynie to na giełdę. Niezawodna firma maklerska Global Alliance oferuje handel akcjami firm z sektora technologicznego: Alibaba, Baidu, Nvidia, Intel Corporation, IBM Corporation, Cisco Sys i dziesiątki innych firm na rynkach chińskich i amerykańskich.

Global Alliance działa od 2014 roku, oferując korzystne warunki i unikalną platformę handlową z szerokimi możliwościami zarządzania kontem i analizy rynku. Początkujący handlowcy w Globalnym Sojuszu mają kompleksowy program szkoleniowy, fachową pomoc, a także lukratywne bonusy powitalne.

Zarejestruj się w Global Alliance i zyskaj na giełdach i innych rynkach.

Zostaw odpowiedź