Zmienność na globalnym rynku walut zmniejszyła się

dolarów amerykańskich oczekiwało, że przestało spadać, ale ukończy rok w dziedzinie pół -leczenia minimum (DXY: 104,3 p.), Które znacznie poparły uprzednio zawalone kursy walut rezerwowych światowych. A rosyjski rubel się nie kończy, a dzień wcześniej bardzo upadł. Jednak limity ryzyka są nadal istotne, a zmienność rynku może pompować pary w przeciwnym kierunku.

rosyjski rubel wystawiony wczoraj na kolejny atak, a utrata waluty krajowej dziennie wyniosła 1,6% w stosunku do dolara Hongkongu do 2,7% w stosunku do chińskiego juanu. Euro ponownie próbowało wzrosnąć do 77, a dolar amerykański zamknął ponad 72. Szybka korekta jest nieważna po ich startowaniu 20%grudnia. W tej chwili dolar rozlał się na oczywiste wsparcie 67,5 rubli, a Yuan zbliżył się do 9,5, ale potem nastąpiło techniczne odbicie Steam.

Zmienność sekcji walutowej pozostaje bardzo wysoka. Uczestnicy rynku starają się znaleźć równowagę między popytem a podażą, a po gwałtownym rozwoju narzędzi ta sytuacja jest dość typowa. Niemniej jednak skok par walut obcych nie wygląda na stabilne. Według naszych szacunków główne czynniki negatywne, które wcześniej były niedoceniane przez rynek, zostały już ułożone na kursie. Eksport jest zmniejszony na tle redukowania cytatów energii i upadku wolumenu fizycznego po wprowadzeniu embarga i zachodniego sufitu cen. Rosyjska reakcja nie przekonała rynku.

import jest przywrócony, a po awarii sprężyny wskaźników do 50% g/g, zgodnie z wynikami 2022, nie można odczytać tylko 20%. Po pierwsze, nieprzyjazny zachodni kierunek jest zastępowany przez rozszerzenie kontaktów i umów Z Wschodem. Kierunek azjatycki staje się priorytetem, stąd szybki wzrost płynności w chińskim juanie, zastępując udział toksycznego dolara i euro na Mosbirzh.

w technice dolara amerykańskiego jest nadal w zakresie oporu 71-72, a rzuty powyżej górnego poziomu są brane pod uwagę z punktu widzenia spekulatywnego składnika aukcji. Nie można wykluczyć szybkiego powrotu USD/pocierania do 70.

W stosunku do chińskiego juana dzisiaj, rubel formalnie przepisał minimum z 22 grudnia, para CNY/RUT prawie osiągnęła 10,3. Silny Obszar oporu odbywa się tylko w zakresie 10,3-10,4. Prawdopodobieństwo, że Yuan równie szybko idzie do okrągłego znaku 10, High.

Zostaw odpowiedź