Złoto: Spekulanci zmniejszają zakupy

Zgodnie z raportami COT (zobowiązania handlowców) przewidziane przez Komisję na temat futures towarowych (CFTC) – na tydzień kończący się w ostatni wtorek, duże spekulanci (niekomercyjne) zmniejszyły pozycję netto na zakup umów złota na 12,6 tys. Umów 261,8 tys. Pozycja netto zaczęła spadać z maksymalnych poziomów od 5 stycznia, 2021.

nagłówków (handlowych) zmniejszona pozycja netto W celu sprzedaży umów złota o 9,5 tys. Umów do 297,4 tys. Jeże, operatorzy zaczęli ograniczyć pozycję netto na sprzedaż także po 5-tygodniowym przedłużeniu.

Otwartych odsetek zmniejszył się o 20,9 tys. Umów do 617,6 tys. Do 617,6 tys.

Podsumowanie

Raporty danych COT na złotym odzwierciedla wzrost nastrojów niedźwiedzi. Po 5-tygodniowych rozszerzeniach handlowcy Zaczął zmniejszać pozycję netto wzrostu cen. Jednocześnie pozycja netto zaczęła spadać z maksymalnych poziomów w ciągu ostatnich 14 miesięcy. Duże fundusze obniżone zakupy o 5% za tydzień, podczas gdy wielkość zakupów zaczęła spadać na Maximę przez 2 lata. Kontynuacja tego trendu może pomóc zmniejszyć ceny dla szlachetnego metalu.

Uwaga: Dane raportu COT są fundamentalne i używane głównie do obrotu średnio- i długoterminowego. Duże spekulanci, niekomercyjne (banki, fundusze inwestycyjne) zazwyczaj handlują w modzie. Hedgers, komercyjne (operatorzy, duże firmy) są zazwyczaj sprzedawane przed trendem. Czysta pozycja jest różnicą między liczbą kontraktów na zakup i sprzedaż (zielona linia na wykresie jest czysta pozycja dużych spekulantów; niebieska linia jest czystą pozycją Hedgera). Otwarte zainteresowanie to suma wszystkich otwartych pozycji na rynku.

Zostaw odpowiedź