Zainwestuj pomysł na akcje Activision Blizzard

Activision Blizzard, Inc. – jeden z wiodących producentów amerykańskich i globalnych gier komputerowych. Siedziba firmy znajduje się w Santa Monica w Kalifornii. Firma została założona w 2008 r. Przez połączenie dwóch głównych amerykańskich deweloperów i wydawców aktywności gier komputerowych i Blizzard, z których każdy miał już wiele lat doświadczenia i znanej marki na rynku gier komputerowych. W 2016 r. Zjednoczona firma nabyła inną główną amerykańską grę King Gry. Dzisiaj Zjednoczone Activision Blizzard Holdly Głośno ogłasza swoją misję “Stowarzyszenie i Pasja świata z wyjątkową rozrywką”.

Activision Blizzard gry: Activision Blizzard dołączy do Microsoft Ticker (Exchange): ATVI (NASDAQ) Sektor i przemysł: media i rozrywka / rozrywka. Kapitalizacja Spółki: 63,99 mld USD

Activision Blizzard posiada światowe franczyzy znane wezwa do służby, warcraft, Starcraft, Candy Crash, Diabolo, Przemysł, Hearthstone i Prawa do wielu innych znanych gier konsoli i gier wideo z aktywności United, Blizzard. i król. Całkowity koszt firmy portfelowej Spółki szacuje się na 3 mld USD w 2021 r., Wielkość globalnego rynku gier wideo osiągnęła 93 mld USD, wzrost o 7,3% w ciągu roku, z maksymalnym udziałem tego rynku (26% ) Zapewnij gry wideo w Stanach Zjednoczonych.

Zgodnie z gamą portalu analitycznego, udział gier wideo z Activision Blizzard Studios w 2021 r. Wyniósł 3% globalnego rynku gier wideo oraz na globalny rynek gier wideo w 2021 Activision Blizzard odbył się 3 miejsce po chińskiej korporacji Tencent (7.8 % Globalny rynek) i Netease (3,3% rynku). Według Google, w 2021 r. Nazwa marki Gaming Call of Duty była wśród dziesięciu najpopularniejszych zapytań wyszukiwania, co wskazuje szerokie znane na całym świecie marki z Activision Blizzard.

Udziały Cena w momencie przygotowania pomysłu: 82,15 USD na akcję Cel: 105 USD za akcję Oczekiwana rentowność: 28%

Analiza podstawowa

Argumenty na rzecz wzrostu ceny Spółki:

Przyszłość dołącza do Microsoft. Microsoft ogłosiła zamiar nabycia 100% aktywności Blizzard w cenie 68,7 mld USD lub 95 USD za 1 Udostępnij. Po przejęciu Microsoft będzie trzecim spółką do gier po Tencent i Sony, a sama transakcja może przyczynić się do rozwoju modnych technologii “Metawned” Gry komputerowe już dziś. W dniu ogłoszenia zakupu 1 akcje Activision Blizzard zostały oszacowane na 65,39 USD przez rynek, czyli Microsoft nabyłby Activision Blizzard, gdyby miało miejsce tego samego dnia, z 45% premią do ceny rynkowej Spółka nabyta, co odzwierciedla jego potencjalny wzrost.

Bardzo silne wyniki finansowe. Przychody Activision. Blizzard przez 9 miesięcy od 2021 r. Wzrósł o 17% do 6,64 mld USD, a na koniec trzeciej kwartału 2021 r. Spółka wykazała wzrost przychodów o 6% do 2,07 mld USD, głównie z powodu silnego wzrostu gry mobilnej człon. Zysk netto 9 miesięcy wzrósł o 26% do 2,14 mld USD, wzrosła o 5,8% do 639 mln USD, a wolne przepływy pieniężne przez pierwsze 9 miesięcy 2021 r. Wzrosła o 45% do 2,8 mld USD. Opłacalność operacyjna Spółki za III kwartał wyniósł 41%, margines EBITDA osiągnął 44,6%.

Zakończenie skandalu korporacyjnego. w 2021. Najwyższe zarządzanie aktywności Blizzard był w centrum dużego skandalu publicznego, ponieważ wielu byłych pracowników Spółki oskarżył niektórych najlepszych menedżerów w molestowaniu seksualnym i dyskryminacji kobiet w poziomie wynagrodzeń, a także publicznie wezwał do Rezygnacja Dyrektora Generalnego Korporacji Bobby Citik, która, według swojej opinii, zobowiązana do odpowiedzialności za niegodne zachowanie niektórych jego podwładnych. “Czyszczenie personelu” w najwyższym zarządzaniu korporacji nie pomogło ukończyć skandalu, ponieważ zażądały ofiar Odwołanie dyrektora generalnego. Nadchodzący Activision Blizzard łączący Microsoft już faktycznie położył kres skandalu korporacyjnego. Bobby Catik, jak już ogłoszono, będzie nadal pracować w Zjednoczonych firmach, ale będzie już podlegał szefowi dywizji Microsoft Game. Scandal w 2021 r. Przyczynił się do upadku Akcji Blizzard Activision o 26%, ale jego wypowiedzenie i przyszłe połączenie z Microsoftem są dobrymi sygnałami na zakup akcji akcji.

Nadestymacja i potencjał wzrostu. Firma pod względem P / S (stosunek kapitalizacji do przychodów) szacuje się, że zniżka prawie 51% do analogów, zgodnie z wskaźnikami P / E i EV / EBITDA szacuje się odpowiednio o 44% i 54% tańsze niż analogi. Obecne poziomy cen wyglądają atrakcyjnie na zakup.

Ryzyko inwestycyjne. Główne ryzyko inwestycyjne w ciągu najbliższego roku może być teoretycznie odmowy aktywowania zamieć dołączenia do Microsoft lub podziału transakcji z innych powodów (przypominamy sobie, że niniejsza decyzja w 2022 r. Powinna zatwierdzić Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Akcjonariuszy Blizzard i zatwierdzenia Regulatorów) . Ponadto, brak wdrożenia wprowadzenia nowych produktów może również negatywnie wpływać na akcje Spółki.

Analiza techniczna

Akcje aktywności Blizzard na Dzień Ogłoszenia, w którym Microsoft kupuje firmę (18 stycznia 2022 r.), Przebijając opór w wysokości 72,1 USD, wzrosła o 26%, a licytacja zamknęła się w wysokości 82,31 USD. Po takim wzroście inwestorzy mogą naprawić zyski, a akcja może wrócić do 70-72 USD w przypadku papieru, a gdy negatywne wiadomości jest na przykład, proces wdrażania transakcji jest opóźniony, zwiń zwrot Nawet nieco niższy niż 65 USD za akcję. Zmniejszenie działania może być dobrym powodem do zakupu akcji przez długi czas. W ciągu roku akcja może wzrosnąć do 105 USD za papier.

Promocje dla

Jednym z głównych kierowców wzrostu dla akcji Activision Blizzard są oczekiwane dołączanie do Microsoft. Biznes Spółki odnosi sukcesy, zyski i wysoce opłacalne, z których wynika z tego, że jego udziały mają solidny potencjał wzrostu, jednak papier nabywczy powinien uwzględniać wszystkie ryzyko związane z faktem, że transakcja dostępu należy wziąć pod uwagę Firmy do Microsoft mogą nie mieć miejsca.

.

Zostaw odpowiedź