USD może nadal spadać w 2021 roku.

Wspomniałem o wypowiedziach analityków z Morgan Stanley, którzy zalecili pozbycie się USD i zwrócenie uwagi na giełdę. Teraz UBS mówił o perspektywie dalszego osłabienia amerykańskiej waluty. Eksperci z tych banków są zgodni, że w 2021 r. negatywny wpływ pandemii zmniejszy się, a zachęty w USA będą nadal rosnąć. W rezultacie giełda może nadal rosnąć, wywierając w ten sposób presję na dolara amerykańskiego.

Również ubs zauważa ogólny potencjał wzrostu ryzykownych walut, w tym w kontekście faktu, że szybko rosnący dług narodowy USA zmniejsza atrakcyjność USD jako waluty bezpiecznej. W związku z tym analitycy spodziewają się wzrostu pary walutowej EUR/USD w 2021 r. w rejonie 1,20-1,25. Ale ten scenariusz jest możliwy tylko wtedy, gdy ograniczenia kwarantanny w Europie zostaną szybko i poważnie zmniejszone.

A teraz przejdźmy do opublikowanego raportu na temat inflacji w Wielkiej Brytanii. Rzeczywiste dane były lepsze od prognozy, a roczna wartość przekroczyła zarówno poprzednią, jak i prognozowaną wartość. Aktywność nabywców pary walutowej GBP/USD pozostaje jednak umiarkowana, co wskazuje na przesunięcie uwagi ze wskaźników makroekonomicznych na postęp w rozwoju szczepionki.

Przejście do amerykańskiej sesji handlowej nota uwagi komentarze rozdziału 1 od firm zarządzających aktywami Jamesa McDonalda. Podczas wywiadu CNBC stwierdził, że główny amerykański indeks giełdowy S’P500 jest o krok od upadku 20% lub 700-800 punktów. Zwróć uwagę na wykres cenowy tego indeksu – w dziennym przedziale czasowym wyraźnie widoczna ukształtowana postać, która jest podobna do liter W. Według Jamesa wskazuje to na słabość kupujących i w rezultacie zwiększa ryzyko załamania notowań indeksu. Jeśli w najbliższych dniach lub tygodniach zobaczymy załamanie się amerykańskich indeksów giełdowych, popyt na dolara amerykańskiego gwałtownie wzrośnie. W związku z tym wszyscy inwestorzy, którzy posiadają krótkie pozycje w walucie amerykańskiej, powinni wziąć to pod uwagę. Zmiany w tym scenariuszu mogą wystąpić, jeśli istnieją poważne problemy ze szczepionką lub zmniejszenie kwoty pomocy finansowej w Stanach Zjednoczonych.

Zostaw odpowiedź