USA zagrażają domyślnie: co stanie się z dolara?

sierpnia 1 w Stanach Zjednoczonych zaczął działać zagrażającym domyślnym limitem długu publicznego. Jak to wpłynie na dolara amerykańskiego? Po dwuletnim przerwie w Stanach Zjednoczonych powtórzył limit długu krajowego w wysokości 28,5 biliona dolarów. Pozbawia to rząd kraju, możliwość podjęcia długów i bez pilnych środków kongresowych grozi w październiku przez domyślnie pisze forbes w odniesieniu do Bloomberga.

Federalny pułap zadłużenia powstał w czerwcu 2019 r. W wysokości 22 milionów dolarów. W sierpniu 2019 r. Ograniczenie zadłużenia zawieszono przez dwa lata w ramach budżetu Ustalenia w Kongresie. Teraz, po dwuletnim zamarzaniu limit odrestaurowany jest od 22 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę nagromadzony dług od sierpnia 2019 r., Kwota dostosowana do 28,5 biliona USD.

Departament Finansów USA w dniu 30 lipca rozpoczął już specjalne środki utrzymania środków pieniężnych, po zawieszeniu emisji papierów wartościowych, aby pomóc władzom lokalnym obejściu limitu zadłużenia. Należy pilnie zezwolić na zwiększenie długu publicznego do nieograniczonego, powiedział Minister finansów USA Yelevlen powiedział. Republikanie sprzeciwiają się wzrostowi pułapu długu publicznego, I wymagają prezydenta USA Joe Biden i jego demokratycznych kolegów w rządowym obniżonych wydatkach budżetowych lub zaakceptowali inne środki w celu zmniejszenia długu publicznego.

W praktyce decyzja o suficie jest główną przyczyną interparty negocjacji w kwestiach budżetowych. Tym razem Republikanie i Demokraci w Kongresie mają około dwóch miesięcy, pisze Finanz. Na rynki, włączenie “sufitu” amerykańskiego długu publicznego oznacza jeszcze bardziej płynność dolarową.

Gdy sufit jest zwiększony lub anulowany do pewnego Termin, podobnie jak w 2019 r. Amerykańskie Ministerstwo Finansów będzie musiało gwałtownie zwiększyć pożyczki do zrekompensowania tymczasowej porażki i uzupełnić rezerwy pamięci podręcznej. Ta kolej doprowadzi do kompresji płynności dolara i może sprowokować wzmocnienie amerykańskiej waluty.

.

Zostaw odpowiedź