Szef Fed, Jerome Powell, zaszczepił zaufanie do dolara

dolarów amerykańskich gwałtownie wzrosło w środę natychmiast po rozpoczęciu konferencji prasowej szefa Power Rezerwy Federalnej Powell. Początkową reakcją na oświadczenie Fed było osłabienie amerykańskiej waluty. Oczekuje się, że Fed zwiększy szybkość o 0,75% i zasugerował, że spowolni tempo wzrostu. Zgodnie z wynikami dwudniowego spotkania, Rezerwa Federalna USA zwiększyła kluczową stopę o 75 podstawowych punktów z 3-3,25% do 3,75-4%, co jest najwyższym poziomem od stycznia 2008 r. Jest to czwarty z rzędu wzrost dla takiej wartości. Głosowanie decyzją było jednomyślne.

FOMC powiedział To “uwzględni skumulowaną ilość zaostrzenia polityki pieniężnej i opóźniony wpływ wpływu polityki pieniężnej na działalność gospodarczą i inflację”.

Zmiany w sformułowaniach prądu wystąpiły po ostatnich doniesieniach, że niektórzy urzędnicy coraz bardziej martwią się stopą wzrostu stóp procentowych i ich wpływem na gospodarkę. Bank centralny powiedział również, że konieczne jest dalsze zwiększenie stawek, dopóki nie staną się “dość ograniczającymi”.

“czas na Spowolnienie tempa wzrostu stawki może nastąpić w grudniu do grudnia lutego. Omówimy tę kwestię na następnym spotkaniu, decyzja nie została jeszcze podjęta ” – powiedział szef Fed Jar Powell na konferencji prasowej. Zauważył, że kwestia spowolnienia wskaźników podnoszenia była już omówiona na tym spotkaniu Z drugiej strony

: “Teraz bardzo przedwcześnie pomyśl o przerwie. Potrzeba zwiększenia zakładów wciąż istnieje i chcemy osiągnąć prawdziwe pozytywne zakłady ” – powiedział szef Fed. Obiecał zaprezentować się do grudnia do grudnia “Zaktualizowany pomysł, gdzie należy się poruszać”. Według danych wskazują na pozycję dolara i uwagi Powella, że ​​”ostateczny poziom stóp procentowych będzie wyższy niż wcześniej oczekiwano”. Jednocześnie te futures dla stawki wskazują na spowolnienie tempa wzrostu na grudniowym spotkaniu. Prawdopodobieństwo zwiększenia wskaźnika o 0,50% wzrosło do 56,8% z 44,5% dziennie wcześniej.

Zostaw odpowiedź