Ropa wzrosła w cenie

Brent Oil wzrosła w środę o 92 USD za baryłkę. Jest to maksimum dwa tygodnie. Technicznie Brent wypracował falę wzrostu do 91,50 USD i poszedł wyżej, nie zatrzymując się w korytarzu konsolidacji. Pozwala to liczyć na kontynuację zakupów do 94,80 USD. Głównym wyzwalaczem rosnących cen energii jest teraz dzisiejsze spotkanie OPEC+. Inwestorzy wyraźnie wdrażają program “Kup na plotki”, im bliżej spotkania, tym więcej oczekiwań dotyczących jego wyników. Jeśli wcześniej rynek liczył na ograniczenie kwot dla czarnej produkcji Złoto za 0,5 – 1,0 miliona baryłek dziennie, teraz czeka na spadek o 2 miliony

wcześniej, że już powiedzieliśmy, że w rzeczywistości nie ma specjalnej wartości zastosowanej, dla których kwoty zostaną zmniejszone. OPEC+ prawie 3,6 miliona baryłek dziennie pozostaje w tyle za tym samym planem, to znaczy, że kwoty nie są teraz wykonywane.

jednak istnieje niuans. Jeśli na przykład Arabia Saudyjska przyjmuje główną część obciążenia, co jest w porządku z planem produkcji, ceny ropy wzrosną. Ale będziemy czekać na fakty. Zmniejszenie indeksu dolara, DXY i kursu walutowego w światowym rynku walutowym wspierają odzyskiwanie ropy naftowej.

Zostaw odpowiedź