Rentowność obligacji skarbowych pcha dolara w górę

Pod koniec ubiegłego tygodnia prawie wszystkie główne waluty zamknęły się wzrostem względem dolara amerykańskiego. Największy wzrost zanotował dolar kanadyjski (1,42%). i franka szwajcarskiego (0,08%).  W piątek euro zakończyło się spadkiem. Euro spadło o 0,28% względem dolara amerykańskiego, do 1,1950. Kurs spadł do 1,1910 z powodu wzrostu rentowności 10-letnich obligacji amerykańskich (US10Y) do 1,637% rocznie. Gdy tylko rentowność weszła w fazę korekcyjną, euro skoczyło do 1,1961. Gwałtowne odbicie było spowodowane gwałtownym wzrostem pary euro/funt.

Zaplanowane statystyki (GMT) 3):

O 15:15 p.m. Kanada opublikuje dane na temat zmiany liczby nowych fundamentów za luty, a o 15:30 – na temat zmiany dostaw produkcyjnych za styczeń. Usa zaprezentują indeks aktywności w sektorze wytwórczym z Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku za marzec.O godzinie 23:00, USA zgłosi zmiany w netto i całkowitej zakupów długoterminowych amerykańskich papierów wartościowych przez inwestorów zagranicznych w styczniu.

Obecna sytuacja

Transakcje w Azji otwarty ze spadkiem indeksu dolara na tle spadku wydajności US10Y. Ponieważ powróciła z 1,625% do 1,637%, główne waluty ponownie znalazły się pod ciśnieniem. Janet Yellen powiedziała, że inflacja jest pod kontrolą. Ryzyko silnego przyspieszenia inflacji w Stanach Zjednoczonych jest bardzo małe. Inwestorzy nie wierzą w oświadczenia urzędników, więc istnieje wysoka wrażliwość na dynamikę US10Y. Euro spadło z wysokiego poziomu 1,1967 do 1,1926. Cena spadła poniżej linii bilansowej (Sma 55) i jest obecnie na linii trendu z niskiego poziomu 1,1836. Dla kupujących ekscytującym momentem jest to, że rentowność obligacji skarbowych nie maleje. Biorąc pod uwagę, że kalendarz ekonomiczny jest pusty na dziś, dynamika US10Y jest głównym motorem dla wszystkich rynków.

W centrum zainteresowania inwestorów pozostaje posiedzenie FOMC i konferencja prasowa szefa amerykańskiej Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella. Uważamy, że temat z rentownością powinien zostać odsunięty na bok, ponieważ nie stanowi obecnie żadnego zagrożenia. Rynki akcji już na to nie reagują. Powell jasno dał do zrozumienia, że polityka pieniężna banku centralnego pozostanie łagodna i nie ma planów rewizji. Spodziewa się wzrostu inflacji, ale jest przekonany, że jej wzrost nie wpłynie na plany. Oznacza to, że najpierw musimy usłyszeć od szefów banku centralnego, że “inflacja woła o niepokój”. Tylko wtedy można już śledzić rentowność obligacji.

Wsparcie jest na 1.1913. Jeśli rentowność będzie nadal szybko rosnąć, euro spadnie do 67 gramów. – 1,1885. Jeśli zejdzie w dół i przejdzie do fazy korekty, a następnie oczekiwać ożywienia do 1,1960.

Zostaw odpowiedź