Goldman Sachs mówił o 4 złotych scenariuszach

w Goldman Sachs Investment Bank prognozuje cztery scenariusze opracowywania zdarzeń dla złota. Według banku potencjał rosnącej ceny metalu szlachetnego znacznie przekracza ryzyko spadku. Ceny złota spadły w środę poniżej 1630 USD i mogą wkrótce spróbować złamać minimalne pod koniec września tylko poniżej 1620 USD.

“maleje prawie codziennie w ciągu ostatnich dwóch tygodni złota, wybuchły prawie wszystkie podbój wiecu z końca września. W zeszłym tygodniu złoto powróciło do średniej ślizgowej 200-tygodniowej, Podając sygnał, że niedźwiedzie nadal kontrolują długoterminowy trend w metalu ”, powiedział zespół analityków FXPRO.

” Złoto miało niespokojny rok. Dragmetal był rozdarty między ryzykiem wzrostu gospodarczego a inflacją, a także wyższymi rzeczywistymi stawkami i silnym dolariem. W przyszłości istnieje również wielka niepewność co do przyszłej inflacji, wzrostu gospodarczego, stawek USA i reakcji Fed ”, zauważa Goldman Sachs.

w banku opracował cztery scenariusze gospodarcze dla Ceny złota: dwa z nich spadają i dwa rosnące, pisze RBC.

“Miękkie lądowanie” (prawdopodobieństwo 30%) – spadek cen złota o 8%, do 1530 USD za uncję. Taki scenariusz może stać się rzeczywistością, jeśli inflacja w Stanach Zjednoczonych zwolni w 2023 r., A kraj uniknie recesji. W takim przypadku inwestorzy prawdopodobnie przejdą od aktywów-refudytorów, takich jak złoto, do akcji. Recesja ze znacznym spadkiem zakładów (prawdopodobieństwo 30%) – skok cen złota o 35%, do 2250 USD za uncję. W tym scenariuszu gospodarka USA wślizgnie się w recesję, a Fed obniży szybkość klucza do zera do 2025 r. Wyższa inflacja, dalszy wzrost stawki Fed (prawdopodobieństwo 20%) – spadek cen złota o 9%, do 1500 USD za uncję. Model ten obejmuje kontynuację walki Fed z inflacją. Jednocześnie pozostaną zwiększone obawy o recesję. Recesja i ograniczona stopa zakładów (prawdopodobieństwo 20%) – rosnące ceny złota o 20%, do 2000 USD za uncję. Skrypt obejmuje poważną inflację w Stanach Zjednoczonych, Fed do 2025 r. Zmniejszy stopę do 2,5%. Inwestorzy na tle spadku rzeczywistych stawek i obaw przed recesją Będą szukać schronisk w zasobach ochronnych, w tym złota.

“Naszym głównym wnioskiem jest to, że zwiększone ryzyko recesji powoduje większy potencjał wzrostu złota w porównaniu z jego spadkiem”, sugeruje Goldman Sachs.

“Jeśli ten tydzień jest zamknięty poniżej średniej 200-tygodniowej, która obecnie ma miejsce w pobliżu 1680 USD, szanse na wdrożenie skryptu niedźwiedzia wzrosną. Według danych historycznych złoto spadło o 18-30% po 200-tygodniowym średnia. To implikuje potencjał redukcji do 1350 USD lub do do 1150 USD ”ostrzega zespół analityków FXPRO.

Zostaw odpowiedź