Dollar wzmacnia pozycję przed wydajnością Powella

dolarów amerykańskich wznowiło wzrost w stosunku do głównych konkurentów na rynku Forex. Kierownik wzmacniający to oczekiwania dalszego zaostrzenia polityki pieniężnej i kredytowej Fed po wydaniu silnych danych z amerykańskiego rynku pracy i utrzymującym ryzyko inflacji (obecny poziom 8,5% w kategoriach rocznych).

, zgodnie z protokołami FOMC opublikowanymi 17 sierpnia, urzędnicy Federals są gotowi kontynuować zwiększenie stopy dyskontowej w tym roku, a na najbliższym wrześniowym posiedzeniu wzrost wzrostu może być ponownie 75 podstawowe punkty.

W W tym tygodniu inwestorzy będą monitorować wiadomości pochodzące z dorocznego sympozjum Światowego Banku Centralnego w Jackson-Houl. Koncentruje się na występie szefa Fed Jerome Powella, planowanego na piątek 26 sierpnia 17,00 czasu Moskwy. W tym okresie tradycyjnie oczekuje się zwiększonej zmienności rynku, co może wzmocnić pozycję dolara na tle komentarzy jastrzębia regulatora. Para EUR/USD EUR/USD zbliża się do rocznych minimów 0,9950 w ramach dużego trendu niedźwiedzia. Przełom poniżej przyspieszy upadek cytatów w okolicy 0,9700.

Zostaw odpowiedź