Dolar zwinął się na słabe dane inflacyjne

dolarów spadło gwałtownie po uwolnieniu słabych danych dotyczących inflacji w USA. Wzrost cen podstawowych w kategoriach rocznych staje się minimalny od stycznia. Wskaźnik dolara spadł do dwóch minimów mniej niż 109. Euro wzrosło powyżej 1,01 USD po raz pierwszy od 13 września. Wskaźniki magazynowe, kryptowaluty i inne ryzykowne zasoby. Departament Pracy USA opublikował w czwartek raport pokazujący, że wskaźnik cen konsumpcyjnych (CPI) w USA w październiku wzrósł o 0,4% w porównaniu z sierpniem, podczas gdy wzrost miesięcznej inflacji o 0,6% m/m.

in W porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku ceny konsumentów w październiku wzrosły o 7,7%, co również nie osiągnęły prognoz wzrostu o 8%. Roczna stopa wzrostu inflacji stała się najniższa od dziewięciu miesięcy, od stycznia tego roku. Miesięczny wzrost cen znalazł głównie odzwierciedlenie w podwyższeniu cen mieszkań o 0,8% (maksimum od sierpnia 1990 r.). Przewoźnicy energetyczni skoczyli o 1,8% w październiku po gwałtownym spadku w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Ceny żywności również wzrosły o 0,6%.

Podstawowy wskaźnik cen konsumpcyjnych (Core CPI). Nie obejmują one produktów żywnościowych i energetycznych, wzrosły w październiku o 0,3% w stosunku do oczekiwań wzrostu o 0,5% m/m. Roczne podstawowe stopy wzrostu CPI spadły do ​​6,3%, podczas gdy wzrost przewidywał o 6,5% g/g. Miesięczny wzrost cen podstawowych znalazł odzwierciedlenie w wzrostu cen mieszkań, a także wyższych cen ubezpieczenia pojazdu, odpoczynku, nowych samochodów i produktów higieny osobistej.

Tymczasem spadek cen używanych samochodów i ciężarówek, opieki medycznej, ubrań i lotów pomógł ograniczyć potencjał wzrostu Podstawowa inflacja. Ceny konsumentów w USA w październiku wzrosły mniej niż oczekiwano rynku. Po raz pierwszy od lutego roczny wzrost indeksu cen konsumpcyjnych był poniżej 8%. To wzmocniło nadzieje inwestorów, że Fed może zmniejszyć tempo ich przyszłego wzrostu stóp procentowych, pisze Reuters.

“Istnieje coraz więcej danych, że inflacja osiągnęła szczyt i teraz spadnie”, zauważa Commerzbank. – “Dlatego następny wzrost stawki Fed prawdopodobnie będzie mniejszy”.

szef federalnej służby podatkowej Dallas Lauri Logan tak powiedział Październikowe dane inflacyjne są długą ulgą, ale dodano, że nadal muszą przejść długą drogę. Prezes Banku Rezerw Federalnych w Philadelphia Patrick Harker powiedział również w czwartek, że Fed może spowolnić tempo wzrostu zakładów w nadchodzących miesiącach.

“Słabe dane dotyczące inflacji prowadzą od radarów spekulantów obawiających się, że Fed osiągnie kolejny wzrost o 75 punktów i że stopa kluczowa przekroczy 5% w tym cyklu pieniężnym. Nie będzie uzasadnione dostrojenie się do a szybkie zmniejszenie zakładów Lub przerwa w podwyżkach, ale spowolnienie jest ważną wiadomością dla rynków, które miały okazję oddychać za darmo ”, zauważa zespół analityków FXPRO.

Zostaw odpowiedź