Dolar zagrał całą stratę dnia we wtorek

Jerome Powell ostrzegł, że zwiększona inflacja uzasadnia przyspieszenie zakupów obligacji. Szef USA Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział we wtorek, że na grudniowym posiedzeniu banku centralnego rozważy przyspieszenie tempa powłoki aktywów na tle wysokich wskaźników inflacji i obaw o przegrzaniu Gospodarka, DJ Newswires pisze.

“Ryzyko wyższej inflacji wzrosło. Nawiązuje nadszedł czas, aby przestać mówić o przyspieszeniu inflacji jako przejściowego zjawiska,” Powell zauważył na przesłuchaniach Komitet Bankowy Senatu, w którym przeprowadził także Minister Finansów Janet Yellen.

Jeżeli Fed decyduje o zmniejszeniu zakupów o 30 mld USD miesięcznie, program zostanie zakończony w marcu, który zapewni bank centralny większy elastyczność pod względem potencjału zwiększenia stóp procentowych w pierwszej połowie 2022 r. “Omikron” Boisted Fed: American Central Bank przyspieszy politykę dokręcania, Finanz pisze.

Wygląd nowego szczepu “Oomikron” tworzy “dodatkową niepewność o inflacji” i może “pogorszyć Problemy w łańcuchach dostawach “, jednocześnie zmniejszając pragnienie ludzi do pracy w formacie w pełnym wymiarze godzin i spowalniając odzyskiwanie rynku pracy, powiedział Powell.

w związku z tym, Fed w najbliższym, grudniowym spotkaniu może Zastanów się, aby przejść do przekazania terminów ze środków stymulujących.

Po komentarzach HIPET przez Powell, prawdopodobieństwo podnoszenia zakładu na fundusze federalne w lipcu 2022 r. Zaczął przewidzieć w 100% prawdopodobieństwu, chociaż nadal oszacowano na poziomie 58%. Prawdopodobieństwo wzrostu czerwca podskoczyło do 80%.

.

Zostaw odpowiedź