Dolar jest zredukowany do innych walut

kurs amerykańskiej jednostki pieniężnej 22 grudnia upada w stosunku do innych walut. Staje się to znane po analizie obecnego licytacji. Na wieczór inwestorzy będą mogli zapoznać się z najważniejszymi statystykami ze Stanów Zjednoczonych. O 11:27 euro wznosi się do dolara o 0,26%, do 1,0631. Po południu para EUR/USD była zamknięta na poziomie 1,0603. Jednocześnie dolar spada o 0,36%do jena japońskiego do 131,99 z wartości wcześniejszych transakcji w 132,47. Jeśli chodzi o wskaźnik DXY do “koszyka walutowego sześciu krajów” – zmniejsza się o 0,18%, do 103,97 punktów.

Jaka publikacja statderów wpływa dziś na dolara?

Do końca dzisiejszego licytacji zostanie opublikowana ostateczna ocena dynamiki zmiany PKB Stanów Zjednoczonych na trzeci fincarte wchodzącego roku. Według ekspertów jego wskaźnik pozostanie na poziomie 2,9% w rachunku rocznym. Tego dnia inwestorzy nadal oceniają możliwe zaostrzenie polityki pieniężnej systemu Rezerwy Federalnej. Tak więc na ostatnim spotkaniu, które odbyło się w grudniu, przełożony zwiększył kredyt Szybkość natychmiast przy 50 podstawowych punktach, do wartości 4,25-4,50 rocznie.

Jednocześnie regulator powiedział, że inflacja jest nadal na wysokim poziomie, a zatem w pierwszym kwartale 2023 r. Warto kontynuować podejmowanie środków w celu ich przezwyciężenia.

Jakie inne kraje zwiększają stopę kredytową?

Warto powiedzieć, że nie tylko Fed ucieka się do zaostrzenia polityki pieniężnej. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy EBC, Bank Anglii i Bank Rezerw Australii również podniosły stawkę. Według ekspertów finansowych takie Kroki regulatorów znacznie zwiększają ryzyko recesji.

Maxim Sokolov, analityk finansowy LBLV

Zostaw odpowiedź