Dolar jest wzmocniony na tle nastrojów paniki handlowców

dolarów amerykańskich rośnie do innych jednostek monetarnych świata w dniu 18 sierpnia, ponieważ inwestorzy rynku Forex nadal oceniają ryzyko recesji. Staje się to znane po analizie ostatniego licytacji.

Jaka jest obecna sytuacja na rynku?

o 12:31 Waluta europejska dla amerykańskich upadków o 0,19%, do 1,0161 USD, podczas gdy dzień wcześniej zamknął 1,018 dolarów. Dolar staje się również droższy dla jednostki pieniężnej ziemi wschodzącego słońca – o 0,21%, do 135,29 jenów od wartości wcześniejszych transakcji W 135,01 jenów. Wskaźnik dolara amerykańskiego w koszyku sześciu krajów rośnie natychmiast o 0,21%, do 106,79 punktów.

Na jaki dolar wpływa dzisiaj?

Jednostka pieniężna Stanów Zjednoczonych dziś rano zmienia się nieznacznie w odniesieniu do innych światowych walut, ale ogólnie pokazuje dynamikę rozwoju jego cytatów. Stawka dolara zmienia się na kilka czynników. Gracze rynkowi coraz bardziej boją się recesji. Doświadczenia te zostały szczególnie zintensyfikowane po tym, jak system Rady Federalnej opublikował protokół pod względem wyników Odbyło się w czerwcu spotkanie.

okazało się, że regulator uważa, że ​​wielokrotnie rosnąca stopa procentowa w celu skutecznej inflacji walki. Połowa uczestników tego spotkania wyraziła opinię, że agresywna polityka pieniężna jest dziś nieodpowiednia. Pod taką niepewnością panika wśród handlowców walutowych tylko nasila się.

Ogólne fakty dotyczące wzrostu i hamowania dolara

dolarów są uważane za aktywa ochronne, które zapewnia niezawodność inwestycji podczas kryzysu. Dlatego trzyma go obecny nastrój inwestorów, uniemożliwiając mu wejście na trend niedźwiedzia. Ponadto wsparcie amerykańskiej jednostki pieniężnej ma również wzrost stawki rachunkowości.

Jednocześnie z tym współczynnikiem zatrzymania dolara jest spadek rentowności obligacji państwowych Stanów Zjednoczonych. Na przykład rentowność amerykańskich skarbów ze znaku przeszłego zamknięcia 2,82% spadła do 2,877%.

Egor Rovnikov, analityk finansowy LBLV

Zostaw odpowiedź