Dolar amerykański spadł po rozdziale Fed

dolarów spadł we wtorek, a indeksy akcji przełączały się na wzrost po przemówieniu głowy Fed Powell w Kongresie. Szef regulatora nic nie powiedział o czasie pierwszych stawek podnoszenia. We wtorek Stany Zjednoczone odbyły przesłuchanie na przypisaniu obecnej głowy Fed Jerome Powell na drugą kadencję.

W swoim przemówieniu Powell stwierdził, że “gospodarka nie wymaga już agresywnych środków stymulacji monetarnych”, dlatego jest to czas, aby bank centralny rozpocznie normalizację swojej polityki. W tym samym czasie Dodano, że powrót do normalnej polityki będzie długi.

rynków starannie śledził tę wydajność, oczekując wskazówki dla pierwszych stawek stawek. Jednak głowa karmionego rozczarowała ich, stwierdzając, że “Fed nie zaakceptował żadnych decyzji dotyczących wprowadzania zmian w polityce pieniężnej”. Fed również nie zaakceptował żadnych decyzji o zmniejszeniu bilansu banku centralnego.

W ramach grudniowego spotkania Fed Powell i jego kolegów FOMC planowali trzy stawki w wysokości 0,25% na 2022 i w zeszłym tygodniu Brzmiało, że proces może rozpocząć się w marcu. Dolar amerykański jest osłabiony, ponieważ rynki już uwzględniają zacieśnienie polityki Fed. Dlatego dolar zatrzymał się w grudniu, chociaż rynek nieustannie mówił o zaostrzenia polityki karmionej, wierzą w Bank Dolinie Silicon.

.

Zostaw odpowiedź