Decyzje decyzji Fed były przestraszone na rynku ropy, ale nie przez długi czas

W środę ceny ropy spadły na tle gwałtownego wzrostu kluczowej stawki Rezerwy Federalnej USA. Ryzyko spowolnienia uczestników rynku globalnego gospodarki bardziej powściągliwe, aby spojrzeć na perspektywy popytu na paliwo. Jednocześnie cotygodniowe statystyki z OOŚ pokazują, że obecny poziom konsumpcji pozostaje silny.

Brent Futures znajdowało się w połowie handlu 115-124 USD. Wykres wyraźnie widać, że powtarzające się próby wzrośnia powyżej 124 USD nie powiodły się. Cytaty są dostosowywane, a ten ruch może Kontynuuj do 115 USD za baryłkę, jeśli tło informacyjne pozostaje ujemne. Tymczasem nie ma jeszcze powodów głębszego spadku. Deficyt podaży jest zachowany w wielu regionach świata.

FRS Zwiększa w środę kluczową stopę 10111

USA, zwiększyła stopę kluczową o 75 pz jednocześnie, wykazując zamiar walki z inflacją, która osiągnęła rekordową 8,6%w ciągu ostatnich 40 lat. Ten krok oznacza zmniejszenie płynności dolara i wzmocnienie amerykańskiej waluty. Indeks dolara amerykańskiego z góry Rozegrał to wydarzenie, a podczas wczorajszej sesji został skorygowany po symbolicznej odnowieniu maksimów.

Oprócz silnego dolara wzrost stawki może negatywnie wpłynąć na prognozy dla światowej gospodarki. Oba te czynniki są ujemne w przypadku zapotrzebowania na ropę, co jest ściśle związane z działalnością gospodarczą. Wiadomość była głównym powodem sprzedaży ropy naftowej na tle lokalnego ugryzienia, utworzonego w wyniku kilku nieudanych prób przezwyciężenia 124 USD za baryłkę Brent poprzez futures.

Negatywny wpływ na ceny może mieć efekt krótkoterminowy, ponieważ rozwiązania Fed nie można nazwać nieoczekiwanym. W przeważającej części została już uwzględniona w cytatach. W dłuższej odległości polityka pieniężna największego regulatora finansowego świata pozostanie w centrum uwagi.

Prognozy IEA

W środę IEA opublikowało następny miesięczny raport na rynku naftowym. Prognozy dotyczące wzrostu zapotrzebowania na ropę wyniosły 1,8 miliona zastosowanych w 2022 r. I 2,2 miliona zastosowanych w 2023 r. Prawie 80% wzrostu popytu w 2023 r. W Oecr.

Wzrost produkcji w krajach nieobjętych OPEC+ wyniesie 1,9 miliona zastosowanych w 2022 r. I 1,8 miliona B/s w 2023 r. Premia w krajach OPEC+ w 2022 r. Może wzrosnąć o 2, 6 milionów b/s w przypadku, gdy produkcja w Libii jest Odrestaurowany po upadku o 1,1 miliona b/s w ostatnich tygodniach. W 2023 r. Produkcja sojuszu może zostać zmniejszona głównie ze względu na spadek Rosji i poszczególnych krajów poza Zatoką Perską. Agencja zauważa, że ​​w 2023 r. Propozycja może nadążyć za popytem z dużym trudnością.

Światowe rezerwy ropy w kwietniu Uziemione przez 77 milionów baryłek. Rezerwy przemysłowe w krajach OECD wzrosły o 42,5 miliona baryłek, głównie z powodu produkcji ropy naftowej z rezerw. Mimo to zapasy przemysłowe 2,7 miliarda baryłek. Pozostali 290 milionów baryłek. Poniżej średniego poziomu w ciągu ostatnich 5 lat. Wstępne dane mogą pokazać, że całkowite rezerwy OECR mogą rosnąć w symboliczne 6 milionów baryłek.

Statystyki z OOŚ w USA

Dane z EIA w środę wykazały wzrost dostaw ropy o prawie 2 miliony baryłek. Na tle zmniejszenia rezerw tworzenia kopii zapasowych (SPR) Prawie 7 milionów baryłek. Produkcja wzrosła o 0,1 miliona użytych do 12 milionów b/s, czysty import spadł o 0,7 miliona b/s.

zapasów benzynowych nadal spadają. W ubiegłym tygodniu ich redukcja wyniosła 0,7 miliona baryłek. Rozbieżność między obecnym poziomem a średnią w ciągu 3 lat rośnie szybko. Całkowita podaż paliwa, pośrednie wskaźnik popytu, zmniejszył się o 0,5 miliona użyty do 19,7 miliona B/s.

Dziś rano Brent Futures rośnie o 0,85% handlu poprzedniego dnia w regionie 119,5 USD za baryłkę.

Zostaw odpowiedź