Chiński juan stracił rekordowy wzrost dolara

rano 27 października, waluta krajowa Królestwa Środkowego, ceniona do dolara amerykańskiego do maksymalnych wartości w ciągu ostatnich półtora tygodnia. Kilka godzin po rozpoczęciu handlu na azjatyckich giełdach Yuan stracił pozycję. Głównym powodem tego było wprowadzenie dodatkowych ograniczeń kwarantanny w kilku dużych miastach Chin związanych z Covid-19. Ta miara walki z epidemią tylko zwiększyła presję na gospodarkę kraju.

Obecna sytuacja na rynku Forex

o 10:35 dood dood Discoutt Yuanu o 0,62%, do 7,2174. W momencie otwarcia aukcji para waluty była handlowana na poziomie 7 1733 – minimalnym znakiem od 18 października. Jednocześnie euro do dolara jest tańsze o 0,11%, do 1,0065. Dzień wcześniej EUR/USD był przedmiotem obrotu na 1,0077. Waluta amerykańska spada do Yeny – o 0,41%, do 145,76. Ta jednostka pieniężna zakończyła środowisko na poziomie 146,35 jenów. Wskaźnik DXY Dollar w tym dniu rośnie o 0,09%, do 109,79 punktów.

Co się dzisiaj dzieje z Yuan?

W bieżącym tygodniu handlowym chiński juan nie wykazuje ani jednej dynamiki. Tak więc we wtorek spadł do minimum od 2007 r. I w środę gwałtownie wzrósł. Wszystko dlatego, że inwestorzy przyspieszyli zamykanie transakcji dolara, które zostały sprzedane Środkowym Królestwu. Przed otwarciem handlu na giełdach azjatyckich bank ludności Chin wskazał, że środkowy CoUan juana do dolara w wysokości 7 1570. Analitycy twierdzą, że to naprawienie całkowicie zgodziło się z prognozami na rynku.

jest jednym z powodów obaw dla graczy wymiany dzisiejszych jest nowe statystyki dotyczące wykrytych przypadków zakażenia Covid-19 W Chinach. W czwartek liczba ta była ponad 1000, co daje powód do ponownego zaostrzenia kwarantanny w kraju. Ciągle ucierpią łańcuchy dostaw i produkcji.

Alexander Zorya, analityk finansowy LBLV

Zostaw odpowiedź