Cena złota spadła do 1500 dolarów za uncję-Forex

Kurs wymiany euro-Dolar

Sesja handlowa rozpoczęła się od niskiej zmienności aktywów. Euro-Dolar cytaty odzyskać do 1,0980.

Jednolita waluta zaczęła ślizgać się na tle niskich zleceń wykonanych w Niemczech. W przeciwieństwie do prognoz analityków, dane liczbowe z września spadły o 0,6%. W drugim miesiącu letnim nastąpił niewielki wzrost, ale ceny pozostały w sektorze ujemnym. Niska produkcja danych w Niemczech może również spowodować spadek całej gospodarki. Stopa nastrojów deponentów SenTix spadła do minimum sześciu lat:-16,8. Niska wydajność ekonomiczna, niewzmocniona inflacja i recesja w sektorze wytwórczym budzą obawy przed kryzysem w przyszłym półroczu. 

Euro jest silnie uzależnione od wskaźników ekonomicznych. Prognozy niskich cen w Ameryce nie wpływają na jednolitą walutę. Oczekuje się, że cytaty wzmocni do 1,1030, a następnie zejdziemy w dół. Analitycy prognozować poziom 1,0890, 1,0800. 

Nasza Prognoza dla euro w stosunku do dolara: wzmocnienie do 1,1000, 1,1015, 1,1030.

Kurs Funt do dolara

Kurs walutowy funta w stosunku do dolara na początku tygodnia osiąga znak 1,2300. Nadchodzi koniec miesiąca, co oznacza, że oczekuje się nowej daty dla Brexit. 

Jeżeli Premier Johnson poprosi o odroczenie, przedstawiciele UE zamierzają ją udzielić, ponieważ są zainteresowani również korzystnym rezultatem porozumienia. Należy spodziewać się nowej daty w ciągu trzech miesięcy, a nawet sześć miesięcy. Analitycy przewidują, że Wielka Brytania przygotowuje nowe opcje dla rozwoju umowy, które muszą być szczegółowo omówione i ulepszone. Jest prawdopodobne, że nie można tego zrobić do końca miesiąca.

Brytyjski rząd przedstawiła opcję, która zastąpi backstop. Wniosek miał na celu zapewnienie strefy wolnocłowej na terytorium Irlandii i dalsze wycofanie regionu z Unii Celnej.
Nowa Data Brexit wzmocni Funt/para dolara. Notowania mają szansę osiągnąć 1,2580. Wzmocnienie jest możliwe do pewnego poziomu, jak brytyjski Bank Centralny zamierza obniżyć stopę ze względu na fakt, że gospodarka przechodzi recesji, a także ze względu na słabą inflację.

Nasza prognoza na Funt przeciwko dolara: wzmocnienie do 1,2320, 1,2340, 1,2370. 

Cena złota

Tydzień rozpoczął się od upadku w cenie złota do 1%. Cena osiągnęła znak 1491 dolarów za uncja troy. Spadek poniżej $1 500 był nieoczekiwany.
Eksperci z BNP Paribas twierdzą, że gospodarka USA spada, a perspektywa ta będzie kontynuowana w tle zmniejszonych depozytów korporacyjnych, zysków, a także niskiej wydajności w sektorze mieszkaniowym. Wydatki konsumpcyjne pozostają na tym samym poziomie, ale głównym wyzwalaczem pogorszenia koniunktury gospodarczej jest nierozwiązany konflikt z Chinami. Oczekuje się, że nowe próby uzgodnienia zostaną rozpoczęte, Chociaż analitycy nie obiecują silnych zmian. W tym samym czasie, przewidują one spadek inflacji i spadek stawki z Fed do 0,25%, a także dwa redukcje w przyszłym roku.

Chociaż nie jest jasne, jak bardzo stopa zmniejszy, rynek jest w Limbo. Różne firmy mają różne prognozy dotyczące daty nowego zakładu. Na przykład, Nordea Markets twierdzi, że Rezerwa Federalna uruchomi zaktualizowany kurs w tym miesiącu, jak również w grudniu. Fed jest pod presją z niskich wskaźników ekonomicznych, w szczególności cen konsumpcyjnych, a także aktywny wpływ z urzędu prezydenta USA. Wśród uczestników Fed jest opinia, że dwa redukcje w tym roku pomogą wzmocnić gospodarkę. Wznoszenia, oczywiście, nie można się spodziewać, ale mimo to, zatrzyma spadek. Jeśli Fed ma niższe stawki dwa razy, będzie to wzmocnienie ceny złota do wyższych stawek niż $1 500 za uncję.

Nasza prognoza na złoto: spadek do 1490, 1488, 1485. A potem odwrócenie od 1485 i dalsze wzmocnienie do 1500 dolarów.

Cena ropy naftowej

Na początku tygodnia, cena ropy wzmocnionej do $54,0 za baryłkę, ale znowu spadła do poziomu 52,80 dolarów. Ta różnica w cenie jest spowodowana nielegalnym wywozem i trudną sytuacją w Iraku.

W zeszłym miesiącu OPEC wyciąć swoją produkcję ropy naftowej do najwyższego w wyniku ataku na Arabii urządzeń naftowych. Produkcja surowców spadła do dziennego celu 1 320 000 baryłek. Produkcja w Wenezueli (codzienna produkcja 70 000 baryłek) i Iran (w górę 70 000 baryłek) również spadła w zeszłym miesiącu. Irak i Nigeria nie zachowały swoich zobowiązań kontyngentowych, a produkcja spadła. Z kolei przewodniczący Commonwealth Mohammed Barkindo ogłosił wzrost tempa realizacji umowy do 136% w tym roku.

Ceny ropy naftowej zamarzają, osiągając 51,00 do $53,00 za baryłkę. Analitycy oczekują niewielki wzrost w najbliższym w przyszłości do znaku 55,00 dolarów. Jednocześnie rośnie zmienność rynku. Istnieje ryzyko niskiego zainteresowania uczestników rynku surowcami naftowym. Jest to ułatwione przez niskie wyniki gospodarcze i niejednoznaczną sytuację na świecie. Poważnym problemem jest również ryzyko dalszych negatywnych zmian w regionie Bliskiego Wschodu.

Nasza Prognoza dla ceny ropy naftowej: wzrost marki WTI do 53,00, 53,30, 53,50 dolarów za baryłkę.

Kryptowaluta

Początek tygodnia na rynku kryptowalut został oznaczony dobrymi wskaźnikami. Bitcoin osiągnął $8 300, a Ethereum wzrósł do $181. A XRP osiągnął 27,50 centów, co jest o 8% wyższe niż w poprzedniej sesji. Łączny kapitał rynku wzmocniony do $223 000 000 000.

Niemiecki minister finansów OLAF Scholz twierdzi, że Państwo zamierza nadążyć za nowymi osiągnięciami w zakresie finansów i myśleć o rozpoczęciu swojej waluty cyfrowej. W ubiegłym miesiącu przedstawiciele Parlamentu ogłosili nową decyzję, aby nie dopuścić do wejścia na rynek nowych kryptowalut. Takie rozwiązanie jako odpowiedź na platformę Libra: Scholz zamierza zamknąć rynek niemiecki, a także rynek UE dla nowej waluty. Parlament Europejski rozpoczął przegląd Libra przez regulator antymonopolowe. Ze względu na nieufność nowej kryptowaluty z Facebooka, wkrótce możemy oczekiwać nowej Europejskiej kryptowaluty.

Sąd w Nowym Jorku otrzymał oświadczenie od grupy przedsiębiorstw w odniesieniu do rynku Bitfinex, jak również jego regulator Tether, żądając $1 400 000 000 odszkodowania. Menedżerowie giełdy są skazani za nieprzestrzeganie prawa Stanów Zjednoczonych w zakresie wymian towarowych, jak również za udzielanie fałszywych informacji deponentom, manipulacjom na rynku, praniu brudnych pieniędzy i emisji dalej. Ci członkowie pozwu klasowego, który nie współpracował z Bitfinex, twierdzą, że nie przestrzegają przepisów antymonopolowych. Taka opłata sądowa ma ryzyko wywierania wpływu na cały rynek kryptowalut, biorąc pod uwagę niedawne załamanie.

Nasza Prognoza kryptowaluta: Bitcoin wzmocni do 8350, 8400, 8500 dolarów. Ethereum wzrośnie do $183, $185, $187. XRP osiągnie 28,00, 28,50, 29,00 centów.

Wiadomości

Po stronie japońskiej spodziewane są dane dotyczące wydatków gospodarstw domowych, a także salda handlowe. Australia przygotowuje dane na temat nowych wakatów, a także danych z banku centralnego na temat warunków biznesowych i pewności siebie. Chińskie PMI Caixin dla sektora usług zostaną opublikowane.

Dane sprzedaży detalicznej British będą znane, a Mark Carney-szef banku centralnego Wielkiej Brytanii-da przemówienie. Szwajcarzy będą pokazywać dane na temat bezrobotnych, Niemcy opublikują dane dotyczące produkcji przemysłowej. Oczekuje się kolejnego posiedzenia jednolitego banku centralnego, w trakcie którego będą omawiać politykę pieniężną. Szwecja przygotowuje informacje na temat przemysłowej skali produkcji.
Kanada przedstawi wskaźniki budowy nowych domów. USA przygotowuje dane dotyczące cen produkcji, sprzedaży detalicznej z Refbook, a także wskaźniki optymizmu biznesowego z NFIB. Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell przygotowuje się do zgłaszania opinii publicznej. U.S. Petroleum Institute będzie analizować rezerwy ropy naftowej.